Magyarországon ma az
OTÉK 253/1197. (XII.20.)Korm.rendelet az Országos településrendezési és építési követelményekről előírásai a mérvadóak. Ezen rendelet 53. paragrafusa előírja a helyiségek rendeltetésének megfelelő szellőzés kialakítását.
Azon helyiségek, amelyek nem rendelkeznek természetes szellőztetés lehetőséggel, illetve az üzemeltetés során elhasznált szennyezett levegő keletkezik, azokat gépi szellőzéssel kell elvezetni.
Az épületek tervezése során az épületbe mellékcsatornás, folyamatos üzemű gépi szellőzést terveztek. A különböző szennyezettségű helyiségek légelvezetésére külön-külön légcsatorna került felszerelésre a térelemek szerelőszekrényébe. Az egyik csatorna a konyhák, a másik csatorna a fürdő és WC szellőzésére szolgál. Az elszívott légmennyiségek konyha 75 m3/h, fürdőszoba 30 m3/h, WC 20 m3/h.
A szerelőaknánként két szellőzőkürtő a tetőn kívül elhelyezett felépítményben egy nadrágidommal egyesül. Ezen felépítményre TV-H 1/1440 típusú tetőventilátor került felszerelésre. Ezen ventilátor áramfelvétele
550 W. A gyűjtőkürtő d250 mm átmérőjű, a mellékcsatorna d100 mm.
A mellékcsatorna végére, a konyhába, a fürdőbe és WC-be, szabályozható KV-100 légszelep került felszerelésre. Ez volt az épületek tervezéskori műszaki tartalma.
A bekezdésben utalt OTÉK paragrafus alapján a belső terű helyiségekbe folyamatosa szellőzést kell biztosítani. Az elavult, nagy áramfelvételű, tetőventilátorok helyére AERECO VBV 6/315 típusú tetőventilátor került felszerelésre. Ezen tetőventilátor levegőszállítása 1700 m3/h, áramfelvétel maximum
70 W, a régi tetőventilátor áramfelvétele
550 W volt.
A lakásokba felszerelt
KV-100 légszelepek szabályozhatók, a légszelep közepében lévő kúp jobbra-balra forgatásával a kúpot kifele illetve befele lehet hajtani, ezzel szabályozni lehet a levegőmennyiséget.
A lakások fűtéstervezésénél a gépész tervező a konyhák és belső légterű helyiségek légutánpótlásának pótlevegő felfűtését a hőveszteség számításnál figyelembe vették.